Ανακοίνωση για την 28η Οκτωβρίου

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

Σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 27 Οκτωβρίου θα γίνουν στο σχολείο εορταστικές εκδηλώσεις για την επέτειο της 28 Οκτωβρίου 1940.

Οι τάξεις Γ΄& Δ΄ θα παρουσιάσουν θεατρικά δρώμενα και τραγούδια στην αίθουσα εκδηλώσεων παρουσία των συμμαθητών της τάξης τους και των γονέων τους. Οι υπόλοιπες τάξεις θα κάνουν εκδηλώσεις στα τμήματά τους.

Οι εκδηλώσεις θα πραγματοποιηθούν από τις 8.15 έως 9.45.

**Το ολοήμερο δε θα λειτουργήσει.

Παρακαλούνται οι γονείς να παραλάβουν τα παιδιά τους  από τις 9.45 -10.00

Θα ακολουθήσει στις 12.00 η κατάθεση στεφάνων, παρακαλούνται ο σημαιοφόρος, η ταμπελοφόρος και ο μαθητής που καταθέτει το στεφάνι μαζί με τους  παραστάτες να βρίσκονται στο ηρώο πεσόντων Ανατολικά της πλατείας Αγίου Πέτρου στις 11.30.

Ανήμερα 28ης Οκτωβρίου ο σημαιοφόρος και οι παραστάτες πρέπει να παρευρίσκονται στον ιερό ναό Αγίου Πέτρου στις 10.15 για την τέλεση της δοξολογίας.

Οι μαθητές που παίρνουν μέρος στην παρέλαση θα βρίσκονται στη λαϊκή αγορά στο περίπτερο που βρίσκεται στο Βορειοανατολικό μέρος  (Παλιό Βίντεο κλαμπ Αρμενάκη) στις 11.30.

Ο Διευθυντής του Σχολείου