Επίσκεψη του σχολείου μας στο adventure camp Freeland, στο Χιλιομόδι Κορινθίας

Σήμερα Τρίτη 29/05/2018, το σχολείο μας πραγματοποίησε την τελευταία για το σχολικό έτος 2017-18 εκδρομή του.

Σ’ ένα πευκοδάσος 6.000 στρεμμάτων που βρίσκεται  σκαρφαλωμένο σε υψόμετρο 400 μέτρων, στο adventure camp Freeland, στο Χιλιομόδι Κορινθίας σε μια έκταση 50 στρεμμάτων, περιφραγμένη, με πλούσια βλάστηση από πεύκα, ακακίες, ευκάλυπτους, δάφνες, κουμαριές κτλ., οι μαθητές του σχολείου μας σ’ ένα μαγευτικό περιβάλλον με σύγχρονες εγκαταστάσεις σχεδιασμένες να προσφέρουν χαρά, διασκέδαση, άθληση

και ψυχαγωγία, απόλαυσαν όλα τα παραπάνω σ’ ένα ταξίδι «Περιπέτειας – δράσης – ψυχαγωγίας».

Τα παιδιά στον χώρο του κατασκηνωτικού κέντρου, έπαιξαν αγώνες ποδοσφαίρου, μπάσκετ, βόλεϊ και πινγκ-πονγκ. Επίσης, απασχολήθηκαν στην οργανωμένη παιδική χαρά και συμμετείχαν στον εναέριο στίβο περιπέτειας, στο ποδήλατο βουνού σε διαδρομή στον περιβάλλοντα χώρο της

κατασκήνωσης, όπως και στην παρακολούθηση μαθημάτων τοξοβολίας αλλά και τεχνητής αναρρίχησης.

Η επιτήρηση και η διεξαγωγή αγώνων αλλά και κάθε δραστηριότητας έγινε από το προσωπικό της κατασκήνωσης.

Κατόπιν, οι μαθητές έφαγαν σε τραπεζαρία 400 ατόμων με σύγχρονο παρασκευαστήριο και τις αγνότερες πρώτες ύλες.

Γυρίσαμε όλοι υγιείς κι ευχαριστημένοι απ’ την εν λόγω επίσκεψη και ευχόμαστε και του χρόνου να είμαστε καλά και να πραγματοποιήσουμε ακόμη καλύτερες εκδρομές.