Αγώνες στίβου των Δημοτικών Σχολείων της Αργολίδας

Αγώνες στίβου των Δημοτικών Σχολείων της Αργολίδας πραγματοποιήθηκαν την Πέμπτη στις 24 Μαΐου 2018 στο ΔΑΚ Ναυπλίου.

Στους αγώνες έλαβαν μέρος 20 σχολεία από την Αργολίδα με 300 αθλητές.

Τα αγωνίσματα στα οποία έλαβαν μέρος οι αθλητές των Δημοτικών Σχολείων ήταν, τα 50μ, 4Χ50, 600μ., Μήκος, Ύψος και το Μπαλάκι.

Οι αγώνες διοργανώθηκαν από την Ο.Ε.Σ.Α.Δ. Αργολίδας – ομάδα φυσικής αγωγής σε συνεργασία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης. Όλοι οι μαθητές πήραν αναμνηστικά διπλώματα.

Το σχολείο μας έλαβε μέρος με είκοσι μαθητές οι οποίοι έκαναν πολύ καλές εμφανίσεις και μάλιστα αναλυτικότερα το σχολείο μας πήρε μια πρώτη θέση στο μπαλάκι κοριτσιών, μια πρώτη θέση στο άλμα εις μήκος αγοριών, μια δεύτερη θέση στον αγώνα δρόμου 50 μ. κοριτσιών, μια τρίτη θέση στην σκυταλοδρομία 4*50 αγοριών και δύο τέταρτες θέσεις στα 600 μ. κοριτσιών και αγοριών.

Η Διεύθυνση του σχολείου και το εκπαιδευτικό προσωπικό συγχαίρουν όλα τα παιδιά για τον ωραίο αγώνα που έδωσαν και τη συμμετοχή τους.