ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΤΗΣ Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2022-2023

Τη σχολική χρονιά 2022 – 2023 στην Α΄ τάξη του σχολείου μας θα φοιτήσουν μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2016 έως και 31-12-2016.

Οι εγγραφές θα πραγματοποιηθούν, με φυσική παρουσία των γονέων, από την Τρίτη 1η Μαρτίου μέχρι και την  Παρασκευή 18 Μαρτίου 2022 μεταξύ των ωρών 08:30 έως και 13:30 μετά από τηλεφωνικό ραντεβού στο
τηλέφωνο : 28210 39330 (Απαραίτητο λόγω έκτακτων υγειονομικών μέτρων).

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου είναι τα εξής:

• Αίτηση εγγραφής που συμπληρώνεται στο σχολείο
  • Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.), ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  • Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ)
  • Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο να αποδεικνύεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή. (Λογαριασμός ΔΕΚΟ, ή Συμβόλαιο Ενοικίασης ή Αγοράς Κατοικίας ή Έντυπο Ε1 Φορολογικής δήλωσης…)
  • Βεβαίωση φοίτησης νηπιαγωγείου (Εκδίδεται από το νηπιαγωγείο που φοιτά το παιδί. Για τα παιδιά που φοιτούν στο Νηπιαγωγείο Χωραφακίων  δεν απαιτείται)
  • Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας. (Αναζητείται αυτεπάγγελτα από το σχολείο μας μέσω του Πληροφορικού Συστήματος myschool του Υ.ΠΑΙ.Θ).

Φοίτηση στο Ολοήμερο

• Στο Ολοήμερο Πρόγραμμα δύνανται να εγγράφονται όλοι ανεξαιρέτως, χωρίς προϋποθέσεις
  • Στο τμήμα Πρωινής Ζώνης δικαίωμα συμμετοχής έχουν μαθητές/τριες οι οποίοι είναι εγγεγραμμένοι/νες και φοιτούν στο Προαιρετικό Ολοήμερο Πρόγραμμα.

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία καλέστε στο τηλ: 2821039330 ή αποστείλετε email στο: 4dimakrot@sch.gr

Δημοσιεύθηκε στην Aνακοινώσεις. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.