4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

Σάββατο, 27 Φεβρουαρίου 2021, 17:38
Από: 4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ | Κάτω από: ΝΕΑ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Α΄ ΤΑΞΗΣ

Στην  Α΄ τάξη  θα  φοιτήσουν  οι  μαθητές  που γεννήθηκαν  από  1-1-2015  έως  31-12-2015

Σας   γνωρίζουμε   ότι  οι  εγγραφές  της  Α΄τάξης  θα  γίνονται καθημερινά  στο χώρο  του 4ου  Δημοτικού Σχολείου Αργοστολίου,  από  τις  01-03-2021  έως  τις  20-03-2021 και κατόπιν τηλεφωνικού ραντεβού  λόγω της τήρησης των απαιτούμενων μέτρων αποφυγής διασποράς του Covid-19 στο  τηλ. 2671022092.

Σύμφωνα  με τον Νόμο 4777, ΦΕΚ 25/17-02-2021, του Υ.Π.ΑΙ.Θ. , τα  απαιτούμενα  δικαιολογητικά  για  την  εγγραφή   στην  Α΄ τάξη  είναι  τα  εξής:

• Πιστοποιητικό γέννησης  Δήμου  ή  Κοινότητας.(Θα  αναζητηθεί  από  τη  σχολική  μονάδα  μέσω  του  Πληροφοριακού   Συστήματος  myschool  του  Υ.ΠΑΙ.Θ.).
  • Επίδειξη του  Βιβλιαρίου  Υγείας  του  Παιδιού,  από το  οποίο αποδεικνύεται  ότι  έγιναν  τα  προβλεπόμενα  εμβόλια.
  • Το Ατομικό  Δελτίο  Υγείας  (Α.Δ.Υ.Μ.) .Θα  δοθεί  από  τη  σχολική  μονάδα  και θα επιστραφεί  συμπληρωμένο  μέχρι  τις   20-03-2021.
  • Βεβαίωση Φοίτησης  Νηπιαγωγείου.
  • Αποδεικτικό Βεβαίωσης Κατοικίας (συμβόλαιο κατοικίας ή λογαριασμός ΔΕΚΟ{ΔΕΗ-ΟΤΕ-ΕΥΔΑΠ} στο όνομα του γονιού).
  • Αίτηση εγγραφής (δίνεται από το σχολείο).
  • Οι Αιτήσεις γίνονται και ηλεκτρονικά στο:mail@4dim-argost.kef.sch.gr

Τομέας 4ου Δημ. Σχ. Αργοστολίου:  Ι.Μομφεράτου (ζυγοί αριθμοί),Λειβαδά (μονοί αριθμοί), Γερουλάνου συμβολή με Μηνιάτη (ζυγοί αριθμοί),Τζαβέλα & Ηροδότου (μονοί & ζυγοί), Ηροδότου (μονοί & ζυγοί) και όλο το δυτικό τμήμα της πόλης Αργοστολίου.

ΟΛΟΗΜΕΡΟ  ΤΜΗΜΑ

Οι  εγγραφές  για  το  Ολοήμερο Τμήμα  των μαθητών της  Α΄τάξης θα γίνουν ταυτόχρονα με την πρώτη εγγραφή τους.

Το Πρόγραμμα του Ολοήμερου τμήματος είναι το ακόλουθο:

1η  ώρα: 13:20 – 14:00    Σίτιση

14:00 – 14:15   Διάλειμμα

2η  ώρα: 14:15 – 15:00   Προετοιμασία  –  Μελέτη

15:00 – 15:15   Διάλειμμα

3η  ώρα: 15:15 – 16:00   Επιλογή  Διδακτικού  Αντικειμένου

(ΤΠΕ,ΜΟΥΣΙΚΗ,ΑΓΓΛΙΚΑ,ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ,ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ,ΘΕΑΤΡΙΚΗ  ΑΓΩΓΗ)

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ : ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ

ΣΗΜΕΙΩΣΗ : Η φοίτηση στο Ολοήμερο είναι υποχρεωτική καθημερινά. Τηρείται Απουσιολόγιο. Δικαίωμα απουσίας έχουν οι μαθητές μόνο όταν απουσιάζουν και από το πρωινό τμήμα. Στις 15 συνεχόμενες αδικαιολόγητες απουσίες ο/η μαθητής,-τρια διακόπτεται από το τμήμα.  Επικαιροποίηση της εγγραφής γίνεται κατά το 2ο 15νθήμερο του Νοεμβρίου και το 1ο 15νθήμερο  του Φεβρουαρίου.

Συνημμένα: