Η Ορχήστρα Σύγχρονης Μουσικής της ΕΡΤ στο Σχολείο μας

i melodia tis eytyxias 1965Τη Δευτέρα 16 Ιανουαρίου είχαμε την τιμή και την τύχη να φιλοξενήσουμε στο Σχολείο μας την Ορχήστρα Σύγχρονης Μουσικής της ΕΡΤ που παρουσίασε το ψυχαγωγικό και εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Μελωδία της Ευτυχίας». Οι μαθητές και μαθήτριές μας γνώρισαν τα όργανα της ορχήστρας, συμμετείχαν ως αφηγητές και τραγούδησαν αγαπημένα τραγούδια από το γνωστό μιούζικαλ.
Ευχαριστούμε θερμά τον Διευθυντή Ορχήστρας κ.Γιώργο Αραβίδη που μας μετέφερε τις γνώσεις και την αγάπη του για τη μουσική και την Υψίφωνο κ.Αμαλία Τάτση που με την εξαιρετική της ερμηνεία ενθουσίασε μικρούς και μεγάλους.

Ευχαριστούμε ολόψυχα την Ορχήστρα Σύγχρονης Μουσικής της ΕΡΤ, τις εκπαιδευτικούς κ. Πόπη Αλευράκη,  κ.Γωγώ Μυλωνά και κ.Χριστίνα Μακρή και τον Σύλλογο Γονένων & Κηδεμόνων για την εξαιρετική εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας.

20230117 094544