Ενημέρωση για κρούσμα Covid-19 στο τμήμα Ε1

Σας ενημερώνουμε ότι στο τμήμα Ε1 βρέθηκε θετικό κρούσμα μαθητή με Covid-19. Σύμφωνα με το από 6/1/22 ΦΕΚ 7 για τα μέτρα κατά της Covid-19 το τμήμα δεν κλείνει και όλοι οι μαθητές/τριες  θα υποβληθούν σε 2 RAPID-TEST επιπλέον των self-test που διενεργούνται εβδομαδιαίως.Πιο συγκεκριμένα όλοι οι μαθητές/τριες του τμήματος θα υποβληθούν σε RAPID-TEST σε οποιαδήποτε δημόσια δομή (π.χ. ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, 401 ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ,ΤΟΠΙΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ- Λεωφόρος Πεντέλης 132) ή ιδιωτικά, σήμερα 11 /1/22 και στις 15/1/22. Πιο αναλυτικά τα test που πρέπει να πραγματοποιηθούν  είναι:

11/1/22: rapid-test

12/1/22:  self-test

13/1 /22:  self-test

14/1/22:  self-test

15/1/22 : rapid-test

Το επιπλέον 1  self-test που χρειάζονται οι μαθητές/τριες μπορείτε να το παραλάβετε από το σχολείο από αύριο 12/1/22. Παρακαλείσθε να στέλνετε  τα αποτελέσματα όλων των τεστ στο μειλ του σχολείου για να καταγράφονται στα δελτία ιχνηλάτησης. Θα σας αποσταλούν βεβαιώσεις στενής επαφής με επιβεβαιωμένο κρούσμα για την διεξαγωγή των  rapid-test.