4 ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής

Χίου & Τσιμισκή Αγία Παρασκευή

Διάκριση στον 1ο Διαγωνισμό Παιδικού Εξωφύλλου από μαθήτρια της Στ’3 τάξης

| 0 σχόλια

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσουμε πώς στον 1ο διαγωνισμό παιδικού εξωφύλλου της «σχεδίας» στον οποίο έλαβαν μέρος οι μαθητές της Στ’3 τάξης: Δήμητρα Σάκου, Μανώλης Ζαχαριάκης, Ακυλίνα Κοντογιάννη, Βάιος Κρικέλλας, Χρυσάνθη Κοντογιάννη, Ιωάννα Λούβαρη και Σωτηρία Ντζούφα, η μαθήτρια Ακυλίνα Κοντογιάννη είναι ανάμεσα στους  είκοσι φιναλίστ, οι οποίοι θα δουν τα έργα τους να εκτίθενται στο σπίτι της «σχεδίας». Όλα τα παιδιά που πέρασαν στην τελική φάση του διαγωνισμού θα πάρουν δώρο ένα σχολικό σακίδιο με εκπαιδευτικό υλικό, υλικά ζωγραφικής και όχι μόνο. Το σκίτσο που θα κοσμήσει το τεύχος του Ιανουαρίου θα δημοσιευτεί την Τετάρτη 29 Δεκεμβρίου. Οι συμμετέχοντες ξεπέρασαν τους 1600. Θέλουμε να συγχαρούμε όλα τα παιδιά που πήραν μέρος στον διαγωνισμό και στην Ακυλίνα μας, πολλά μπράβο για τη ζεστασιά και την αγάπη που έβγαλε στο σκίτσο της και να της ευχηθούμε καλή επιτυχία!

IMG 20211212 213340

Άνοιγμα μενού