Ενημέρωση για κρούσμα Covid-19 στο τμήμα Στ3/Γαλλικά Στ

Σας ενημερώνουμε ότι στο τμήμα  ΣΤ3   βρέθηκε θετικό κρούσμα μαθητή με Covid-19. Σύμφωνα με το από 10/9/21 ΦΕΚ 4187 για τα μέτρα κατά της Covid-19 το τμήμα δεν κλείνει και όλοι οι μαθητές του τμήματος θα υποβληθούν σε 2 RAPID-TEST επιπλέον των self-test που διενεργούνται εβδομαδιαίως. Πιο συγκεκριμένα όλοι οι μαθητές του τμήματος  ΣΤ3 και ΣΤ’ ΓΑΛΛΙΚΑ   θα πρέπει να υποβληθούν σε RAPID-TEST σε οποιαδήποτε δημόσια δομή (π.χ. ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, 401 ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ) ή ιδιωτικά, αύριο 3/12/21 είτε πριν την προσέλευση τους στο σχολείο είτε μετά τη λήξη του. Βεβαιώσεις στενής επαφής με επιβεβαιωμένο κρούσμα για τη διεξαγωγή των rapid test σε δημόσια δομή θα δίνονται από αύριο το πρωί.  Αύριο θα σας σταλούν εκ νέου πιο αναλυτικές οδηγίες για τα τεστ που πρέπει να διεξαχθούν και τις ακριβείς ημερομηνίες τους. Όσοι/ες  μαθητές/τριες φέρουν πιστοποιητικό νόσησης τελευταίου εξαμήνου υποβάλλονται αύριο σε self-test και όχι σε rapid.

Παρακαλείσθε να στέλνετε  τα αποτελέσματα των τεστ στο μειλ του σχολείου για να καταγράφονται στα δελτία ιχνηλάτησης.

Ο χώρος του Σχολείου απολυμάνθηκε.