Κανόνες Λειτουργίας

Παρακαλούμε πολύ να είστε ιδιαίτερα προσεκτικοί στην τήρηση των ενδεικνυόμενων αποστάσεων κατά την προσέλευση και αποχώρηση των παιδιών.

Πρωινή συγκέντρωση στην αυλή του σχολείου δεν θα γίνεται. Οι μαθητές/τριες θα μπαίνουν κατευθείαν στην τάξη τους, όπου θα τους υποδέχεται ο εκπαιδευτικός που διδάσκει την πρώτη ώρα.

Η είσοδος στο σχολείο επιτρέπεται μόνο σε περιπτώσεις εκτάκτου ανάγκης και μετά από ειδική συνεννόηση – ραντεβού με τη διεύθυνση ή τους εκπαιδευτικούς .

Οι μαθητές/τριες δεν θα επιτρέπεται να αλλάζουν θέση. Θα κάθονται στα ίδια θρανία όπως έχουν ήδη διαμορφωθεί οι αίθουσες και όπως θα τους υποδείξουν οι εκπαιδευτικοί.

Οι μαθητές/τριες δεν ανταλλάσσουν πράγματα με άλλους συμμαθητές (μολύβια, στυλό, τετράδια…).

Καλή σχολική χρονιά με την ευχή να μείνουν τα σχολεία μας ανοιχτά!