ΑΥΤΟΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΑ ΤΕΣΤ

Η διενέργεια αυτοδιαγνωστικού ελέγχου (self-test) είναι υποχρεωτική για τους/τις μαθητές/τριες.

Εξαιρούνται τα παιδιά που έχουν ιστορικό νόσησης εντός του τελευταίου 6μήνου. Πρέπει να έχουν σχετική βεβαίωση.

Η είσοδος των μαθητών/μαθητριών στο σχολείο γίνεται με επίδειξη και όχι προσκόμιση βεβαίωσης αρνητικού αποτελέσματος

Ο υποχρεωτικός αυτοδιαγνωστικός έλεγχος διενεργείται δύο φορές την εβδομάδα, προ Τρίτης και Παρασκευής και έως είκοσι τέσσερις (24) ώρες πριν από την προσέλευση στη σχολική μονάδα.Διενέργεια τεστ κάθε Δευτέρα και Πέμπτη στο σπίτι.Έλεγχος θα γίνεται καθημερινά κατά την είσοδο στο σχολείο.

Κατ’ εξαίρεση, την πρώτη εβδομάδα λειτουργίας κάθε σχολικής μονάδας ο πρώτος αυτοδιαγνωστικός έλεγχος (self test) διενεργείται έως και είκοσι τέσσερις (24) ώρες πριν την προσέλευση στη σχολική μονάδα.(Δηλ.Ελεγχος στο σχολείο τη Δευτέρα 13/9).

Για να δηλώσετε το αποτέλεσμα του τεστ και να εκδώσετε την σχολική κάρτα πατήστε εδώ.

Σε περίπτωση που η εκτύπωση είναι αδύνατη μπορείτε  χειρόγραφα να συμπληρώσετε το έντυπο αρκεί να αναγράψετε τον κωδικό.