ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Αγαπητοί Γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι :

• Δεν έχουμε ακόμη παραλάβει μάσκες και παγουρίνο. Το Σχολείο μας προμηθεύτηκε μάσκες μίας χρήσεως για όποιον μαθητή και μαθήτρια το επιθυμεί.Τα παιδιά θα πρέπει να έχουν μαζί τους ένα μπουκαλάκι με νερό.

• Από την Τρίτη 15 Σεπτεμβρίου το κυλικείο μας θα λειτουργεί κανονικά και σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.

• ΄Ολες οι αίθουσες έχουν καθαριστεί και απολυμανθεί από την καθαρίστρια.

• Η σχολική νοησηλεύτρια σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς θα ενημερώσουν τους μαθητές και μαθήτριες για τα απαραίτητα μέτρα προστασίας.

• Από την Τρίτη 15 Σεπτεμβρίου θα λειτουργήσει η Πρωινή Ζώνη ( 7.00-8.00 π.μ.) για όσους μαθητές/τριες έχουν εγγραφεί.

• Οι μαθητές και μαθήτριες θα σχολούν καθημερινά στις 13.15

• Το Ολοήμερο Πρόγραμμα την Τρίτη 15 Σεπτεμβρίου θα λειτουργήσει για τους μαθητές/τριες των Α΄-Β΄-Γ΄τάξεων και για τα αδέρφια τους μέχρι τις 16.00

• Η Διεύθυνση της Β΄Αθήνας εργάζεται εντατικά ώστε να καλυφθούν άμεσα όλα τα κενά σε εκπαιδευτικό προσωπικό.Θα σας ενημερώσουμε με νέα ανακοίνωση για την φοίτηση των μαθητών/τριών των Δ΄-Ε΄-Στ΄τάξεων στο Ολοήμερο Πρόγραμμα.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου μας εύχεται σε όλους καλή χρονιά!