Αρχική » Περί Μουσικής.... » H αλλαγή της Miley Cyrus.

H αλλαγή της Miley Cyrus.

Όλος ο κόσμος γνώριζε την Miley Cyrus ως Hannah Montana λόγω της πολύχρονης παρουσία της στον ρόλο αυτόν στην ομώνυμη σειρά της Disney!H Miley από ότι φαίνεται μετά το τέλος της σειράς,δεν της άρεσε να την ονομάζουν πια  με τον όρο ”Hannah Montana” και ”γλυκό κοριτσάκι” και έτσι αποφάσισε να δείξει πως είναι διαφορετική!

Η Miley στα μέσα του καλοκαιριού 2013 κυκλοφόρησε το νέο  της Single με τίτλο ”We Can’t Stop” και μέσα σε λίγες ώρες κατάφερε να πάει στην πρώτη θέση των iTunes Charts.Λίγες ημέρες αργότερα κυκλοφόρησε και το video clip του τραγουδιού,όπου πραγματικά έκανε όλο τον κόσμο να μείνει στην κυριολεξία με το στόμα ανοιχτό. Όλα τα media ασχολιόντουσαν με την Miley και το καινούριο της video clip.Η Miley πάρα τις εκατομμύρια προβολές μέσα σε μια μέρες έχασε αρκετούς fans της(Smilers) αλλά  όπως είχε δηλώσει οι πραγματικοί της φανς ακόμα την αγαπάνε.Η Miley παράλληλα δούλευε στο καινούριο της album το ”Bangerz”.

Η Miley ήταν προσκαλεσμένη να τραγουδήσει ζωντανά για πρώτη φορά στα MTV Video Music Awards και όπως είπε και η ίδια είχε πάρα πολύ άγχος.Η πασίγνωστη σε όλους μας Britney Spears την καθοδήγησε και της αφαίρεσε το άγχος της καθώς πριν χρόνια είχε ανέβει και ίδια στην σκηνή αυτών των μουσικών βραβείων.Η Miley ανέβηκε στην σκηνή και πραγματικά διασκέδασε με τον δικό της τρόπο χωρίς να υπολογίζει που είναι και ποιοι είναι εκεί.Για άλλη μια φορά όλοι έμειναν με το στόμα ανοιχτό.

Ένα μήνα αργότερα η Miley κυκλοφόρησε το νέο της τραγούδι ”Wreaking Ball” όπου και αυτό είχε τεράστια επιτυχία.Λίγες ημέρες αργότερα βγήκε και το video clip του τραγουδιού όπου ποια δεν είχε τόσο παράξενες σκηνές όπως το προηγούμενο αλλά ήταν γυμνό.Το τραγούδι αυτό όμως ήταν τόσο συμβολικό που σχεδόν όλος ο κόσμος το λάτρεψε.

Η Miley καθώς είχε αυτήν την τεράστια άνοδο ανακοίνωσε την κυκλοφορία του καινούριου της ντοκιμαντέρ με τίτλο ”Miley:The Movement”.Στο ντοκιμαντέρ αυτό είδαμε ότι έγινε από την στιγμή που κυκλοφόρησε το single ”We Can’t Stop” μέχρι το τέλος της εμφάνισης της στα βραβεία και του νέου της video clip.Αλλά είδαμε και πράγματα όπου δεν τα  ξέραμε και όπως είπε και η Miley:
”Tο MTV έκοψε πάρα πολλά πράγματα από ότι έκανα στα βραβεία,εγώ όμως το διασκέδασα και καλώ όλους του fans μου να έρθουν μαζί μου για να δουν τι πραγματικά έγινε”                                                                                                                                                                                            Τελικά σύμφωνα με το ντοκιμαντέρ η Miley δεν είναι έτσι όπως την αποκαλεί ο κόσμος.

Τι λέτε το έχει;
Ή το έχει χάσει;

best-bets-albums-miley-cyrus-650-430

• Μα φυσικά κύριε και είναι δικό μου!
      Σε όλα τα κείμενα που βάζω και τα έχω πάρει από κάπου βάζω και την πηγή!
      Και εκτός από αυτό ξέρω όλη την βιογραφία της Miley από τότε που ήμουν 8 χρονών!