ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ:

Οι Big Time Rush αποτελούνε από τον Kendall Schmidt,τον James Maslow,τον Carlos Pena και Logan Henderson.Είναι συγκρότημα από το 2010.
Οι Big Time Rush είναι το πιο HOT BOY BAND στον κόσμο(αναγνωρισμένοι από το περιοδικό ‘PARADE’ και από το μεγαλύτερο show του πλανήτη τα KCA 2012!).
Έχουν δική τους σειρά στον nickelodeon η οποία έγινε λατρευτή από το πρώτο κιόλας επεισόδιο.
Αυτήν την στιγμή κάνουν θραύση σε Ευρώπη,Αμερική και Ασία με τα τραγούδια τους στην κορυφή!

ΑΛΜΠΟΥΜ:

Κατέχουν τρεις δίσκους το BTR,το ELEVATE και το 24/Seven όπου και οι τρεις έχουν γίνει χρυσοί.Επίσης έχουν βγάλει ένα Χριστουγεννιάτικο mini album με δύο τραγούδια και το Big Time Movie Soundtrack EP που περιέχει 6 τραγούδια από την ταινία τους  Big Time Movie και είναι διασκευές από κάποια τραγούδια των Beatles.

CHARTS/ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ:

»Boyfriend ft. Snoop Dog» όπου ήταν για 33 εβδομάδες στα Top Charts.Το »Music Sounds Better With U» ήταν το 25 καλύτερο τραγούδι ανάμεσα σε 100!
Άλλα επιτυχημένα τραγούδια τους είναι το Big Night, το Big Time Rush και το Halfway There όπου ήταν για μια εβδομάδα στα Charts!
Το πιο επιτυχημένο album ήταν το »BTR» όπου ήταν 148 μέρες στα Charts(85%).Αργότερα ήταν το 3ο καλύτερο album.Το »ELEVATE» ήταν για 26 εβδομάδες στα Charts.Το »24/Seven» πριν την επίσημη κυκλοφορία του τέθηκε σε διαθεσιμότητα για προ-παραγγελία στα iTunes και μέσα σε ένα είκοσι-τετράωρο ήταν στα Top 10 Albums παγκοσμίως!
Το νέο album 24/Seven έγινε το νούμερο 1 καλύτερο στην Αμερική και στο Μεξικό την ημέρα κυκλοφορίας του.Επίσης »ξετίναξε» το Top 10 στην Γερμανία, στην Κολομβία, στην Πολωνία, στην Πορτογαλία, στην Αυστρία, στην Ελβετία, στον Καναδά και στην Αργεντινή!
Επίσης πήγε στο Top 20 στην Ινδονησία, στην Ισπανία, στις Φιλιππίνες και στην Ιταλία στα iTunes.Επίσης πήγε στο Top 30 της Σουηδίας λίγα λεπτά μετά την κυκλοφορία του!
Πήγε στην 2η θέση ως τις καλύτερες πωλήσεις στον κόσμο.
Αυτό είναι το μεγαλύτερο ρεκόρ στα παγκόσμια iTunes Charts από Αμερικάνικο BoyBand και από καλλιτέχνη του Nickelodeon. 🙂

AWARDS/ΒΡΑΒΕΙΑ:

Έχουν βραβευτεί 15 φορές ως το καλύτερο συγκρότημα,2 φορές ως την καλύτερη σειρά,1 φορά ως το καλύτερο Tour(Music Sounds Better With U Tour 2012) και συνολικά έχουν άλλες 30 βραβεύσεις από κάποια τραγούδια τους.

TOURS/ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ:

Big Time Rush in Concert (2011)
Better with U Tour (2012)
Big Time Summer Tour (2012)
Summer Break Tour (2013)

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ SHOW

Το Big Time Rush είναι Αμερικανική τηλεοπτική σειρά για τη φιλία, που εξιστορεί την εύρεση, τη δημιουργία και την άνοδο ενός μουσικού group, που έχει προοπτικές να σκαρφαλώσει πολύ ψηλά στα charts. Κάθε μέλος του group φέρνει το κάτι διαφορετικό στην ομάδα, καθώς προσπαθούν να ανακαλύψουν τη θέση τους στη βιομηχανία της μουσικής και του θεάματος. Η ζωή όμως στο χώρο της μουσικής δεν είναι εύκολη και οι ανοησίες τους, τους οδηγούν πολλές φορές σε προβλήματα με τη δισκογραφική τους εταιρία.
Τα παραδείγματα πολλά: Ερωτεύονται την ίδια κοπέλα, η επισκευή του διαμερίσματός τους στο Palm Woods, η απρεπή συμπεριφορά προς τον καινούργιο δάσκαλο στο στούντιο ηχογράφησης. Μέσα όμως από αυτές και πολλές άλλες ανοησίες, το group θα καταλάβει ότι η επιτυχία έρχεται μόνο με σκληρή δουλειά, αφοσίωση και την υποστήριξη του ενός προς τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας.

7 Σχόλια “Αφιέρωμα στους Big Time Rush”
  1. Ο/Η erika λέει:

Η παρουσιαση σας ειναι τελεια…<3

2. Ο/Η motsenigos λέει:

Ανθή το σχόλιό σου ήταν το χιλιοστό που έγινε στο Ιστολόγιο. Έχουμε λοιπόν πάνω από 700 άρθρα και ακριβώς 1.000 σχόλια. Άντε να τα κάνουμε 2.000 και βάλε! 🙂

3. Ο/Η Anthi λέει:

Πάρα πολύ ωραίο αφιέρωμα παιδιά!!
    Κάνατε πολύ καλή δουλειά. Και χαίρομαι πάρα πολύ που αναγνωρίζεται η αξία τους.
    Κι όπως λέει και η Αναστασία αξίζουν παραπάνω, γιατί απλά έχουν δώσει όλη τους την ψυχή, όλη τους τη ζωή, όλο τους το πάθος και όλο τους το ταλέντο σε αυτό που κάνουν και ελπίζουμε να συνεχίσουν να το κάνουν, γιατί «εξαιτίας» τους έχουν δημιουργηθεί εκατομμύρια χαμόγελα σε όλο τον κόσμο. Έχουν καταφέρει πάρα πολλά ως συγκρότημα που είναι και μπορούν να καταφέρουν άλλα τόσα με την βοήθεια των θαυμαστών τους…..
    ένα μεγάλο ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!! 🙂

4. Ο/Η Αναστασια λέει:

Πολύ καλή δουλειά! Μπράβο παιδιά!

5. Ο/Η anastasia λέει:

Μπραβο είμαι πολύ χαρούμενη για τα παιδιά.Πραγματικά αξίζουν παραπάνω.Είναι καταπληκτικοί,φανταστικοί……. <3 <3 <3 <3 <3 ,3 <3

6.