ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Ανακοίνωση για Πέμπτη 4/3/2021

Συγγραφέας: 49ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΘΗΝΑΣ στις 3 Μαρτίου 2021

Σύμφωνα με εγκύκλιο που εστάλη από το ΥΠΑΙΘ στα σχολεία θα γίνουν αφιερώματα για την ημέρα κατά της σχολικής βίας.

Για τον λόγο αυτό το σχολείο μας την Πέμπτη 4 Μαρτίου 2021 διοργανώνει δράση που λαμβάνει μέρος ο ψυχολόγος του σχολείου μας, ειδικός σε τέτοιου είδους θέματα.

Σας ανακοινώνουμε ότι αύριο Πέμπτη 4/3/2021 θα γίνουν οι εξής τροποποιήσεις στο ωρολόγιο πρόγραμμα των μαθημάτων:

Για την Γ’ τάξη (τμήματα Γ1, Γ2 και Γ3) την 2η ώρα (9:20 -10:00) οι μαθητές θα συνδεθούν στην ηλεκτρονική αίθουσα του ψυχολόγου του σχολείου κ. Πατσίλη.

Για την Β’ τάξη (τμήματα Β1, Β2 και Β3) την 4η ώρα (11:00 – 11:40) οι μαθητές θα συνδεθούν στην ηλεκτρονική αίθουσα του ψυχολόγου του σχολείου κ. Πατσίλη.

Για την Α’ τάξη (τμήματα Α1, Α2, Α3 και Α4) την 6η ώρα (12:40-13:20) οι μαθητές θα συνδεθούν στην ηλεκτρονική αίθουσα του ψυχολόγου του σχολείου κ. Πατσίλη.

Ο σύνδεσμος της ηλεκτρονικής αίθουσας του κ. Πατσίλη είναι ο εξής:

Επιπλέον προτρέπουμε τους μαθητές και τις μαθήτριες να επισκεφτούν την n-τάξη του κ. Πατσίλη όπου υπάρχει ανηρτημένο σχετικό υλικό.

Οι υπόλοιπες ώρες του ωρολογίου προγράμματος θα γίνουν  σύμφωνα με το υπάρχον πρόγραμμα.

Κατά την διάρκεια της διδασκαλίας των μαθημάτων  θα υπάρξουν και άλλα αφιερώματα από τους καθηγητές για το ίδιο θέμα μέχρι 9 Μαρτίου 2021.