Σχετικά με το κλείσιμο των σχολείων στις 8/1/2019

Συγγραφέας: 49ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΘΗΝΑΣ στις 7 Ιανουαρίου 2019

Η εντολή για το κλείσιμο των σχολείων δίνεται από την Περιφέρεια Αττικής σε συνεννόηση με τους αντίστοιχους Δήμους που ανήκουν τα σχολεία.

Είναι γνωστό ότι το σχολείο μας ανήκει στο Δήμο Αθηναίων.

Μέχρι 11:00 μμ που γράφεται αυτή η ανακοίνωση υπάρχει η παρακάτω ανακοίνωση από το Δήμο Αθηναίων

“Οι αρμόδιες υπηρεσίες του Δήμου Αθηναίων ενημέρωσαν ότι λόγω των επικείμενων δυσμενών καιρικών συνθηκών, η Δ/νση Παιδείας, Παιδικής Ηλικίας και Δια Βίου Μάθησης του Δήμου Αθηναίων έχει θέσει σε 24ωρη επιφυλακή το Τμήμα Αδειοδοτήσεων και Ελέγχων και Τεχνικά Τμήματα της υπηρεσίας για την αντιμετώπιση τυχόν προβλημάτων σε σχολεία και τη διακοπή λειτουργίας όποιων εξ αυτών χρειαστεί.
Επιφυλάσσονται κατά τις πρωινές ώρες να μας ενημερώσουν σε ποια σχολεία αν χρειαστεί θα εφαρμοστεί το μέτρο διακοπής λειτουργίας τους.
Για οποιαδήποτε διευκρίνηση ή πληροφορία μπορείτε να επικοινωνείτε με τα παρακάτω τηλέφωνα :
210 8224947 και 2108210647
Φαξ υπηρεσίας: 2018224947″

Η λίστα των σχολείων που θα είναι κλειστά στις 8/1/2019 ανανεώνεται συνεχώς μέχρι τώρα.

Μπορείτε να την δείτε στους παρακάτω συνδέσμους

1) Σύνδεσμος_1

2) Σύνδεσμος_2