Καλή περιήγηση!

socialmedia
Καλή περιήγηση

Σας καλωσορίζουμε στο ιστολόγιο του 48ου Δημοτικού Σχολείου Ηρακλείου.
  • Η δημιουργία του ανοίγει ένα επιπλέον παράθυρο επικοινωνίας μεταξύ των μελών της σχολικής μας κοινότητας (Εκπαιδευτικοί, Γονείς, μαθητές, Τοπική κοινωνία) ώστε το όραμά μας για ένα ανοικτό, δημοκρατικό Σχολείο να προχωρήσει ακόμη ένα βήμα.
  • Τούτο το ιστολόγιο ευελπιστεί να αποτελέσει μια πηγή έγκυρης πληροφόρησης για τις επιδιώξεις και τις δραστηριότητες σχολείου μας. Μέσα απ’ αυτό μαθητές, δάσκαλοι και γονείς μπορούν να ενημερώνονται άμεσα για τα σχολικά θέματα. Να σχολιάζουν με ευγένεια και σεβασμό στις απόψεις του άλλου και φυσικά να φιλοξενούνται δικά τους κείμενα.
  • Στόχος μας είναι οι μαθητές μας με στάση κριτική και μέσα από την ευθύνη των επιλογών τους, να κατακτήσουν την ουσία του όρου «ασφάλεια στο διαδίκτυο».
  • Οι ενότητες της αρχικής σελίδας (Τάξεις, Εργαστήρια, Ανακοινώσεις, Δραστηριότητες…) και οι επιλογές της δεξιάς  στήλης, καλύπτουν όλες τις πτυχές της σχολικής ζωής.
  • Στην επιλογή «Επικοινωνία» μπορούν οι επισκέπτες μας να γράψουν την άποψή τους, στην οποία θα σταθούμε με σεβασμό.
Ηράκλειο 01 Αυγούστου 2017

O Διευθυντής
Νίκος Μεντζίνης
Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.