Ιούν 24 2020

Το Νηπιαγωγείο που είχε φτερά!

Άλλη μια σχολική χρονιά φτάνει στο τέλος της. Αυτή η χρονιά όμως δεν έμοιαζε με τις άλλες καθώς αναγκαστήκαμε λόγω της πανδημίας να κλείσουμε για δυόμιση σχεδόν μήνες.

Ο Ιούνιος μας βρήκε πάλι στο σχολείο  με διαφορετικές συνθήκες,  αλλά και πολλά χαμόγελα.

Τα παιδιά  έδειξαν για άλλη μια φορά πόσο πολύ υπεύθυνα μπορούν να είναι  για τον εαυτό τους και την ομάδα. Είναι αξιέπαινα και αξιοθαύμαστα!

Συνήθως λίγο πριν αποχαιρετιστούμε για το Καλοκαίρι, ετοιμάζουμε μια γιορτή και μοιραζόμαστε τη χαρά μας  με γονείς και φίλους για όλα όσα μάθαμε και ζήσαμε μαζί.

Φέτος που οι συνθήκες είναι διαφορετικές, αποφασίσαμε να μοιραστούμε την αγάπη μας με  ευχές, ζωγραφιές και τραγούδι στο βίντεο που ακολουθεί.

Ελπίζουμε να το χαρείτε!

Ευχόμαστε Καλό Καλοκαίρι με Υγεία!

Καλή Αντάμωση!

Καλή αρχή στα μεγάλα παιδάκια μας

που τον Σεπτέμβριο θα πάνε στο Δημοτικό!