Μαρ 31 2020

Ονειρεύτηκα ένα ταξιδάκι

Είμαι χαρούμενη! Κάτι πολύ όμορφο έγινε!

Από τα σπίτια μας  που βρισκόμαστε, μπήκαμε στο ίδιο τραγουδάκι και ονειρευτήκαμε καταπληκτικά ταξίδια! Δείτε τα!

Μπράβο στη Μελίνα, την Ευαγγελία, τον Άρη, την Ελένη, τον Χρόνη, την Λάουρα  και τον Νικόλα για  τις υπέροχες ζωγραφιές που μας έστειλαν!

Με  αγάπη,

κα Κάλη

Λάουρα- ταξίδι στο Παρίσι

Μελίνα

Ευαγγελία

Άρης- ταξίδι στη Σκύρο για αστακούς

Ελένη

Χρόνης

Νικόλας -ταξίδι στην Τήλο

Νικόλας -ταξίδι στην Ρόδο

Λάουρα

Αγαπητοί γονείς, σας ευχαριστώ πολύ για την συνεργασία!

Οι δραστηριότητες που προτείνουμε έχουν σκοπό να διατηρήσουμε την επικοινωνία μας με τους μαθητές μας και  να κρατήσουμε ζωντανό το ενδιαφέρον τους για το σχολείο.

Φροντίζουμε να μην χρειάζονται μεγάλης διάρκειας υποστήριξη από Ηλεκτρονικό Υπολογιστή, ώστε  να μειώνεται ο χρόνος απασχόλησης  των παιδιών μπροστά σε οθόνες. Με βάση το πλαίσιο οδηγιών της Αμερικανικής Παιδιατρικής Εταιρείας, η ενασχόληση με τις οθόνες για παιδιά ηλικίας από 2 έως 5 ετών δεν πρέπει να υπερβαίνει τα 60 λεπτά ημερησίως και για παιδιά από 6 ετών και άνω ορίζεται σε 60-90 λεπτά. Μπορείτε να δείτε σχετικές οδηγίες εδώ.

Θα μπορείτε να στέλνετε τις ζωγραφιές και τα νέα σας στο mail: 46nipath@gmail.com