Λειτουργία του σχολείου

Το σχολείο μας είναι 12/θέσιο οργανικά αλλά λειτουργεί με 18τμήματα. Λειτουργεί επίσης και  5 τμήματα  Ολοημέρου.

ores_litourgias

Το Ολοήμερο σχολείο λειτουργεί από τις 14:00 έως στις 16:15. Εκεί γίνεται η προετοιμασία των μαθημάτων της επόμενης ημέρας. Διδάσκονται επίσης πληροφορική, γυμναστική, μουσική και εικαστικά.

Από  το  Σχολικό  έτος 2016-17  όπως προβλέπεται στο ΦΕΚ (Αρ. Φύλλου 1324) που δημοσιεύτηκε στις 11 Μαΐου 2016 το υποχρεωτικό ωράριο λειτουργίας στον Ενιαίο Τύπο Ολοήμερου Δημοτικού Σχολείου είναι για όλες τις τάξεις τριάντα (30) διδακτικές ώρες εβδομαδιαίως (08:10-13:15), ενώ το προαιρετικό ολοήμερο πρόγραμμα εκτείνεται έως τις 16:00.

didethfht

Η λήξη του υποχρεωτικού προγράμματος γενικεύεται για όλες τις τάξεις στις 13:15

* Σε ό,τι αφορά τη λειτουργία του προαιρετικού ολοήμερου προγράμματος στον Ενιαίο Τύπο Ολοήμερου Δημοτικού Σχολείου, η έναρξή του ορίζεται στις 13:15 και η λήξη του στις 16:00.

Αν θέλετε να ενημερωθείτε για τα τμήματα του σχολείου μας – ωρολόγιο πρόγραμμα, πότε δέχεται η/ο δασκάλα/ος τους γονείς για ενημέρωση, κλπ- δείτε στη σελίδα το σχολείο μας την επιλογή Τάξεις – Τμήματα.