Ο Άκης Σπιτάκης θέλει διακοπές!!!

Αγαπημένα μου παιδιά
Η καραντίνα τελειώσε κι όλοι μας μπορούμε να βγούμε από το σπίτι. Έτσι λοιπόν ήρθε η ώρα για την τελευταία αποστολή!!

Δείτε το βίντεο και μετά θα σας εξηγήσω τι πρέπει να κάνετε!!!

Όπως καλά καταλάβατε όλα τα σχολεία που ήμασταν μαζί στο σπίτι αυτό τον καιρό  θα φτιάξουμε ένα ταξιδιωτικό οδηγό με την περιοχή του σχολείου μας!! Η αποστολή σας είναι να φωτογραφήσετε ωραία πράγματα που έχουμε στο Περιστέρι μας!!! Βάλτε τα δυνατά σας να δει πόσο όμορφο είναι το Περτιστέρι μας και να αποφασίσει να έρθει σε μας διακοπές ο Άκης ο Σπιτάκης!! Ζητείστε και από τους γονείς σας να σας βοηθήσουν για να βγάλετε καλές φωτογραφίες! Έγω πάντα θα φωτογράφιζα το άλσος, την πλατεία, το άγαλμα με τα παιδιά που κάθονται στην πλατεία εκεί στο μέτρο και πάρα πολλά αλλά ..δεν σας λέω για να μην φωτογραφίσουμε όλοι τα ίδια!!!

Περιμένω τις φωτογραφίες και ένα σχόλιο από έσας που θα πείσει τον Άκη τον Σπιτάκη να έρθει στο όμορφο Περιστέρι μας! Αλλά κι αν ακόμη δεν έρθει τον οδηγό που θα φτιάξουμε θα τον δούμε σε 200 περιοχές της Ελλάδας και όχι μόνο!!!

Ευκαιρία να διαφημίσουμε τον τόπο μας!!! Εμπρός καλοί μου δημοσιογράφοι … Περιμένω τα έργα σας μέχρι την Κυριακή το βράδυ!!!

Καλές βόλτες και καλή φωτογράφιση!!!!!!!!!!