Εντυπώσεις από τη γιορτή μας!!!!

Πραγματοποιήθηκε χθες η σχολική μας γιορτή με μεγάλη επιτυχία.

Το σκηνικό μας

Άλλες φωτογραφίες δεν μπορούμε να σας δείξουμε … (βασική αρχή του ιστολογίου μας) αλλά μπορούμε να σας πούμε τις εντυπώσεις μας

Εμείς λέμε και η κυρία γράφει, σήμερα συνδεθήκαμε την ώρα του μαθήματος!

–  Με εντυπωσίασαν τα λουλούδια και το χορευτικό τους ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΝΑΣΙΑ

– Μου άρεσαν τα δέντρα ΣΠΥΡΟΣ

– Μου άρεσαν τα μελισσάκια που μάζευαν γύρη ΜΕΛΙΝΑ

– Μου άρεσαν τα μελισσάκια που ήταν αστεία και περισσότερο ο Σταύρος ΘΟΔΩΡΗΣ

– Μου άρεσε που είπαμε και “γράψαμε” “καλό καλοκαίρϊ” ΓΙΟΥΣΕΦ

– Μου άρεσε εκεί που τα παιδιά φοβήθηκαν όταν τους είπα “Φεύγω, φεύγω, τα έχω κάνει πάνω μου απ το φόβο γιατί με κυνηγούν κάτι λουλούδια αγριεμένα” ΜΙΧΑΛΗΣ

– Μου άρεσε όλη η γιορτή ΜΑΡΙΑ

– Μου άρεσε όλη η εικόνα! ΓΙΟΥΣΕΦ

– Μου άρεσαν τα πουλιά γιατί είχαν ωραία φτερά και πετούσαν ελεύθερα ΘΩΜΑΣ

– Μου άρεσαν πολύ τα λόγια της αλεπούς γιατί ήταν πολύ σημαντικά για το δάσος ΑΓΓΕΛΙΝΑ

– Μου άρεσε το χορευτικό που έκανα εγώ ΣΤΑΥΡΟΣ

– Μου άρεσαν τα δέντρα ΓΙΑΝΝΗΣ, γιατί μας προσφέρουν ζωή ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, οξυγόνο ΒΑΣΙΛΙΚΗ, κάνουν χώρο στα πουλιά να φτιάξουν τη φωλιά τους ΣΤΑΥΡΟΣ, που τους δίνουν σπόρους και φρούτα ΝΑΣΙΑ και χαιδεύουν τα πουλιά ΜΑΡΙΑ . Βέβαια δίνουν φρούτα και καρπούς και σε εμάς ΒΛΑΣΣΗΣ

– Μου άρεσαν τα πουλιά που πετούσαν ελεύθερα ΧΡΗΣΤΟΣ Χ., και δυνατά ΧΡΗΣΤΟΣ Α.

– Μου άρεσε πολύ η δικηγόρος που αγαπούσε τα παιδιά (ήταν η δικηγόρος τους, τα υπεράσπισε στη δίκη) ΧΡΗΣΤΟΣ Γ.

– Μου άρεσε όλη η παράσταση και που μας χειρορότησαν οι γονείς μας και μας είπαν μπράβο ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΜΑΝΟΣ, ΒΛΑΣΣΗΣ, ΛΙΝΑ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, ΙΩΑΝΝΑ, ΕΛΙΣΑΒΕΤ

Τελικά όλα ήταν ωραία … τόσο ωραία που κερδίσαμε και ΟΣΚΑΡ!!!!!!!!!!!!!

Βρίκαμε πληροφορίες στο διαδίκτυο για τα Όσκαρ και φυσικά παίξαμε:.............. Γίναμε ένας -ένας επιχρυσομένο αγαλματίδιο πάνω στο βάθρο, δηλαδή το τραπέζι!!!!

2 σχόλιαστο “Εντυπώσεις από τη γιορτή μας!!!!

1. Σας ευχαριστούμε πολύ! Προσπαθήσαμε να “κλείσουμε” τη σχολική μας χρονιά μέσα σε μια απλή γιορτινή ατμόσφαιρα. Θέλαμε, χωρίς να καταπιεστούμε με πολλές πρόβες, να χαρούμε, να παίξουμε, να χορέψουμε, να δημιουργήσουμε και να γελάσουμε δίνοντας την ευκαιρία και στους γονείς να καμαρώσουν τα παιδιά τους και γιατί όχι … να συλλέξουν απλές, όμορφες “στιγμές’. Το περιεχόμενο και το σκηνικό της παράστασης ήταν από έργα των παιδιών που έγιναν κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς – με καθοδήγηση και σύνθεση δική μας. Το σκηνικό ήταν απλό και φωτεινό …όπως μας ταιριάζει. Τα κουστούμια ήταν ιδέες της νηπιαγωγού που πραγματοποιήθηκαν με την βοήθεια της γιαγιάς της Μαρίας μας – την ευχαριστούμε και διαδικτυακά. Λυπόμαστε μόνο που δεν ακούστηκαν καλά τα κείμενα και οι μουσικές… θα ήταν πιο μαγικά. Δεν πειράζει, την επόμενη φορά ελπίζουμε να έχουμε λύσει το πρόβλημα. Και πάλι σας ευχαριστούμε!!!!

2. Καλησπέρα σας. Παρακολούθησα με την ιδιότητα της νονάς του Σταύρου την εορτή των παιδιών και μου άρεσε πολύ. Μου άρεσε για τα φωτεινά χρώματα του ντεκόρ που πλαισίωναν τα παιδιά, για τις στολές τους που αν κατάλαβα καλά ήταν δημιουργία της δασκάλας τους, για τα κείμενα και τα τραγούδια τους και κυρίως για την αίσθηση που μεταφερόταν προς το κοινό ότι τα ίδια τα παιδιά απολάμβαναν αυτό που έκαναν ! Συγχαρητήρια σε όλους σας.