Γιορτή Μητέρας 2020

Muttertag

«Muttertag» από benjaminberger111 διατίθεται με άδεια χρήσης CC by-nc-sa-2.0

Αγαπημένα μας παιδιά

Επειδή η κάθε μανούλα  είναι πολύ σπουδαία και πολύτιμη, συμφώνησαν σε όλο τον κόσμο να γιορτάζουν όλες οι μανούλες μαζί πάντοτε κάθε χρόνο τον μήνα Μάιο όπως έχουμε τώρα.Έτσι λοιπόν αυτή την Κυριακή θα γιορτάζουν όλες οι μανούλες του κόσμου! Για αυτόν τον λόγο θέλουμε να ετοιμάσετε μια ζωγραφιά για την αγαπημένη σας μαμά, να γράψετε επάνω το όνομά σας, όπως μπορείτε, και με τη βοήθεια του μπαμπά να την φωτογραφίσετε και να μας την στείλετε ηλεκτρονικά στο mail του σχολείου ή μπορείτε να περάσετε από το σχολείο να την βάλετε στο γραμματοκιβώτιο. Εμείς ύστερα θα τις ετοιμάσουμε και θα κάνουμε μία ωραία έκπληξη στις μανούλες σας !

ΠΡΟΣΟΧΗ (για γονείς): Παρακαλούμε να ετοιμαστούν οι ζωγραφιές μέχρι την Πέμπτη και στις φωτογραφίες να φαίνεται μόνο η ζωγραφιά (χωρίς εικόνα του παιδιού σας). Εμείς θα επεξεργαστούμε το υλικό που θα μας στείλετε και θα σας το κοινοποιήσουμε στα mail σας μέχρι την Κυριακή.