Τμήμα Ένταξης (από απόσταση ελέω Κορονοϊού)-Τάξη Α και Β

ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΜΑΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΣΣΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΥΜΦΩΝΑ
ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΠΡΟΟΔΟ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΟΣΥΝΕΡΓΑΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ
 ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΣΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΣΑΣ (OMADOYLES MOU) ΝΑ ΕΝΙΣΧΥΕΙ ΘΕΤΙΚΑ ΤΟ ΜΑΘΗΣΙΑΚΟ ΤΟΥ ΠΡΟΦΙΛ.
ΣΑΣ ΚΑΛΗΜΕΡΙΖΩ Ή ΚΑΛΗΣΠΕΡΙΖΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ
ΣΕ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΕΠΑΝΕΝΤΑΧΘΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ.
ΦΙΛΙΚΑ Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΣΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
(E MAIL ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ  theodosopouloueva@hotmail.com)
ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ Α ΤΑΞΗΣ
ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΣΤΗ ΓΛΩΣΣΑ
 ΑΣΚ.25-37-ΔΙΨΗΦΑ ΦΩΝΗΕΝΤΑ http://www.jele.gr/activity/a/language/glossa025.swf
ΑΣΚ 61-65- ΤΑ ΤΡΙΑ ΓΕΝΗ ΚΑΙ  Η ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥΣ  http://www.jele.gr/activity/a/language/glossa061.swf
ΚΕΙΜΕΝΑ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ ΓΙΑ ΕΞΑΣΚΗΣΗ :
ΣΕΛΙΔΕΣ 5-25 (όποιος μπορεί εκτυπώνει και χρωματίζει)-ΒΡΕΙΤΕ ΤΟ ΕΓΓΡΑΦΟ  ΚΕΙΜΕΝΑ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ
ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ Β ΤΑΞΗΣ
1.ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΒΡΕΣ ΤΟ- ΠΕΣ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ (ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΕΓΓΡΑΦΟ ΡΕΑ  ΓΡΑΦΩ ΜΙΑ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ)
ΒΟΗΘΑ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΧΘΟΥΝ Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΞΙΛΟΓΙΟ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΔΟΜΩΝΤΑΣ ΜΙΚΡΕΣ Ή ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΓΩΝΤΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΜΕ ΠΛΗΡΕΣ ΝΟΗΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΚΦΡΑΣΗ ΤΟΥ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥΣ. ΠΑΙΞΤΕ ΣΕ ΚΛΗΡΩΣΗ  ΠΟΙΟ ΘΑ ΓΡΑΨΕΙ Ή ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΗΧΟΓΡΑΦΕΙΣΤΕ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΙΣΩΣ ΜΑΘΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕ ΞΕΡΑΤΕ

2.ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ / ΕΞΑΣΚΗΣΗ ΣΕ ΓΛΩΣΣΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

3.ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ:
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ
Δημοσιεύθηκε στην Τάξεις, Τμήμα Ένταξης και χαρακτηρίσθηκε . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.