παρουσίαση της 2ης συνάντησης από τους Ισπανούς μαθητές

Οι τρεις μαθητές της 5ης και 6ης τάξης του ισπανικού σχολείου οι οποίοι επισκέφτηκαν το 40ο δημοτικό σχολείο Περιστερίου μοιράστηκαν την εμπειρία τους σχετικά με την κινητικότητα μεταξύ 17-24 Φεβρουαρίου.

Μίλησαν για όλες τις δραστηριότητες με τη χρήση Εκπαιδευτικών Εφαρμογών, στις οποίες συμμετείχαν μαζί με τους Έλληνες μαθητές και τους υπόλοιπους Ιταλούς, Σλοβένους και Πολωνούς μαθητές  που ταξίδεψαν επίσης στην Ελλάδα.

Επιπλέον,  παρουσίασαν τις  εργασίες τους σχετικά με τη χρήση των Εφαρμογών σε διάφορους τομείς: εργασία, εκπαίδευση και ελεύθερος χρόνος, καθώς και τα συμπεράσματα των υπόλοιπων φοιτητών μετά από τις εργασίες που πραγματοποιήθηκαν προηγουμένως στις χώρες τους. Επίσης το πως δούλεψαν σε μεικτές ομάδες με μαθητές από διαφορετικές χώρες σχετικά με το σχεδιασμό εφαρμογών που θα εφάρμοζαν σε φανταστικές εταιρείες  οι οποίες και εφευρέθηκαν από τους ίδιους.

Και δύο από τις παρουσιάσεις τους στο Ισπανικό σχολείο.

Κατηγορίες: Erasmus+. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.