Ο κ. Άγγελος Αγγέλου ήρθε στο σχολείο μας!

Την Παρασκευή 5 Απριλίου 2019, ο κ. Άγγελος Αγγέλου ήρθε στο σχολείο μας. Μας παρουσίασε τους ήρωες των βιβλίων του, τον Κοπέρνικο και την παρέα του καθώς και την αντίπαλη ομάδα, τους Πιλάφηδες. Μας διάβασε αποσπάσματα  από τα  δύο του βιβλία, Ο μικρός Κοπέρνικος και ο Πόλεμος των Άσπρων  και Ο μικρός Κοπέρνικος  και το Πάρκο Δεινοσαύρων που κυκλοφορούν από τις Εκδόσεις Παπαδόπουλος.

Απολαύσαμε πολύ τις περιπέτειες των δυο παρεών και τις ανατροπές που αντιμετωπίζουν. Στη συνέχεια με αφορμή το βιβλίο Ο μικρός Κοπέρνικος  και το Πάρκο Δεινοσαύρων, τα παιδιά  (Δ΄ τάξη) έφτιαξαν  την ακτινογραφία /απολίθωμα ενός δεινοσαύρου. Μια δραστηριότητα που τα παιδιά  χάρηκαν πολύ! Ευχαριστούμε πολύ τον κ. Αγγέλου και τον Σύλλογο Γονέων του σχολείου μας για το όμορφο και δημιουργικό αυτό δίωρο!

Υ.Γ. Και για να μην ξεχνιόμαστε! Μείνετε συντονισμένοι γιατί η συνέντευξη του κ, Αγγέλου θα δημοσιευτεί στην εφημερίδα μας!