ΕΔΩ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ “ΑΜΜΟΥ”

Το 3ο Νηπιαγωγείο Ζακύνθου , βρίσκεται στην παραλία του νησιού , στην περιοχή ” Άμμου” ,κοντά στην εκκλησία του Αγίου Διονυσίου.

Στεγάζεται σε ένα από τα παλαιότερα  κτίρια του νησιού, που δεν κατέρρευσε στον καταστροφικό  σεισμό του 1953 και συστεγάζεται με το 3ο Δημοτικό.

Στο νηπιαγωγείο μας λειτουργούν 2 υποχρεωτικά πρωινά τμήματα και 1 προαιρετικό ολοήμερο.

Φοιτούν 50 νήπια -προνήπια.

Οι εκπαιδευτικοί που εργάζονται στο σχολείο μας τη σχολική χρονιά 2019-2020 είναι οι: 1) Άννα Μεϊντάνη- προϊσταμένη , 2) Αγγελική Βάδεν , 3) Θεοδώρα Αλεξίου.

Σκοπός της δημιουργίας του ιστολόγιου μας είναι ,η εξωστρέφεια του σχολείου μας προς την κοινωνία, η επικοινωνία με τους γονείς και τους μαθητές μας με τα μέσα που μας προσφέρουν οι τεχνολογίες, η ανταλλαγή ιδεών, η επικοινωνία με άλλα σχολεία και φορείς.