ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΧΟΛ. ΧΡΟΝΙΑ 2022-2023

-Οι εγγραφές στο νηπιαγωγείο για την νέα σχολική χρονιά θα γίνουν από 01-03-2022 έως και 20-03-2022  αφορούν παιδιά που είναι γεννημένα το 2018.

-Οι εγγραφές θα γίνονται ηλεκτρονικά από τους γονείς με τους προσωπικούς τους κωδικούς ΤΑΧΙS στον σύνδεσμο https://protieggrafi.services.gov.gr.

-Mετά την ολοκλήρωση της εγγραφής οι γονείς οφείλουν να προσκομίσουν στο νηπιαγωγείο:

Α) Α.Δ.Υ.Μ (Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή)

Β)Βιβλιάριο Υγείας Μαθητή

Γ) Γνωμάτευση από τα ΚΕ.ΔΑ.ΣΥ, εφόσον υπάρχει

Δ) Βεβαίωση φοίτησης τέκνου που φοιτά στην ίδια ή σε άλλη συστεγαζόμενη σχολική μονάδα

Ε) Αίτηση εγγραφής και τα απαραίτητα δικαιολογητικά για το προαιρετικό ολοήμερο πρόγραμμα και την πρόωρη υποδοχή

ΣΤ) Υπεύθυνη Δήλωση του έτερου γονέα με γνήσιο υπογραφής από τα Κ.Ε.Π ή εκτυπωμένη από το gov.gr.

Για τις εγγραφές η προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου θα εξυπηρετεί από τις 13:30 μ.μ. έως και τις 14:00μ.μ. καθημερινά.