1η θέση στη δράση “Ανακυκλώνω χαρτί γιατί μετράει” Followgreen

Ολοκληρώθηκε  η δράση “Ανακυκλώνω Χαρτί γιατί μετράει” σε όλα τα δημόσια Δημοτικά Σχολεία και Νηπιαγωγεία  του Δήμου Βριλησσίων, με στόχο την ευαισθητοποίηση και επιβράβευση της Σχολικής Κοινότητας σε θέματα ανακύκλωσης. Η δράση υλοποιήθηκε από τον Δήμο Βριλησσίων, στο πλαίσιο της πρωτοβουλίας Followgreen, σε συνεργασία με το πρόγραμμα ανακύκλωσης χαρτιού του Ειδικού Διαβαθμιδικού Συνδέσμου Νομού Αττικής (ΕΔΣΝΑ) και της Περιφέρειας Αττικής .Το Followgreen είχε ως στόχο την περιβαλλοντική ευαισθητοποίηση – ενημέρωση πολιτών για την ανακύκλωση.

Το 3ο Νηπιαγωγείο Βριλησσίων, με τη βοήθεια παιδιών και γονέων, κατέκτησε την

1η Θέση.

Ο Δήμαρχος Βριλησσίων κ. Ξένος Μανιατογιάννης και η πρόεδρος της Α’ Σχολικής Επιτροπής Δήμου Βριλησσίων κ. Γιώτα Παρασκευοπούλου μας επισκέφθηκαν για να μας συγχαρούν και να μας απονείμουν το 1ο Βραβείο.