5 Ιούν 2019

Γιορτή Μαθητικής Δημιουργίας

Σημερα το απογευμα το νηπιαγωγείο μας συμμετείχε στη “Γιορτη Μαθητικής Δημιουργίας για το σχ. έτος 2018-19 που πραγματοποιήθηκε στο 45ο Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου. Η κα Μάνια Περακη Μακρή παρουσιασε το προγράμμα σχολικών δραστηριοτήτων: ” Ο κινηματογράφος στη τάξη μας . Φτιαχνουμε την δικη μας ταινία “Φελίτσια ενα δρακακι κάπως διαφορετικό…” Προβλήθηκε η ταινία μας την οποια παρακολουθησαν εκπαιδευτικοί, γονείς,παιδιά και ο Αν. Διευθυντής Πρω/μιας Εκπαίδευσης κ .Κωνσταντίνος Θεοφάνους , η οργανωτικη Συντονίστρια του ΠΕΚΕΣ ΚΡΗΤΗΣ , κα Βιδάκη και η υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων κα Α. Βασιλακη.Αυριο Πέμπτη 6/6 /19 στις 19 15 μ.μ θα γινει η παρουσιαση των δυο προγραμματων του ολοήμερου τμήματος, Οικογένεια ,γάμος και Δημιουργική Γραφή- γραφή ιστορίας απο τα νήπια μας από την κα Μάνια Περακη Μακρή και την κα Νιργιανακη Κατερίνα. Θα χαρούμε να είστε εκεί.