30 Μάι 2019

Ομιλία για την πρώιμη και έγκαιρη ανίχνευση μαθησιακών δυσκολιών

Ευχαριστούμε θερμά την κυρία Μαρία Γιγουρτακη Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου Ειδικής Αγωγήςκαι Ενταξιακης Εκπαιδευσης του Π. Ε . Κ.Ε.Σ Κρήτης για την τιμη που έκανε στην 20η ενότητα όμορων Νηπιαγωγείων να έλθει να μιλήσει για το πολύ σημαντικό θέμα της πρώιμης και έγκαιρης ανίχνευσης μαθησιακών δυσκολιών στους μαθητές προσχολικής και σχολικής ηλικίας . Η ομιλία ηταν πολύ εμπεριστατωμένη, κατανοητή και ενδιαφέρουσα . Ευχαριστούμε πολύ τον Περιφερειάκο Διευθυντή Εκπαίδευσης Κρήτης κο Εμμανουήλ Καρτσωνάκη για την υποστήριξή του ,την παρουσία του στην εκδήλωση μας και για τον εύστοχο σχολιασμό του θέματος . Ευχαριστούμε ακόμα, την κα Ελένη Βρετουδακη Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου για την υποστήριξή και την καθοδήγησή της στο έργο μας .Ευχαριστούμε και τους γονείς των νηπίων μας που παρευρέθηκαν στην εκδήλωση αυτή ,των όμορων Νηπιαγωγείων.