Water Workshop Διάχυση-Αξιολόγηση

Το eTwinning έργο μας «Water Workshop» «Εργαστήρια Νερού» έχει τελειώσει. Τα παιδιά ήρθαν σε επαφή με το νερό, ένιωσαν τις ευεργετικές ιδιότητες που προσφέρει η επαφή με αυτό, έμαθαν τις ιδιότητες του, έπαιξαν, έκαναν πειράματα και έργα τέχνης, απόλαυσαν τα εργαστήρια παιχνιδιού και κώδικα, συνεργατικού παραμυθιού και online παιχνιδιών, συμμετείχαν σε συνεργατικές δράσεις και επικοινωνίες με τα άλλα σχολεία, αξιολόγησαν. Τα εργαστήρια νερού μας έδωσαν την ευκαιρία να υλοποιήσουμε δραστηριότητες με νόημα για τα παιδιά μας σε περιβάλλον συνεργασίας και επικοινωνίας στο χώρο που μας προσφέρει το eTwinning.

Ευχαριστούμε τις ιδρύτριες του έργου Νeriman Temizel & Saniye Açıkalın και όλες τις συνεργάτιδες Ελλάδας και Τουρκίας για την επικοινωνία, συνεργασία και συμμετοχή σε αυτό το υπέροχο έργο!!!

Η αξιολόγηση-παρουσίαση των παιδιών

Η αξιολόγηση-παρουσίαση εκπαιδευτικών

Τελική αξιολόγηση από τα παιδιάlast survey

Συνδυάστηκαν οι ασκήσεις ρυθμού γυαλιού που δημιούργησαν οι μαθητές όλων των συνεργαζόμενων σχολείων μας. Τα συνθήματα μετατράπηκαν σε ραπ τραγούδια στο πρόγραμμα Autorap. Ένα κοινό τραγούδι δημιουργήθηκε συνδυάζοντας γυάλινη μουσική και ραπ τραγούδι. Mπράβο στα συνεργαζόμενα σχολεία.