Βραβεία etwinning 2018-19 ” Be cool recycle in school” Eυρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας

Τα βραβεία etwinning απονείμαμε σήμερα Πέμπτη 24 Οκτώβρη 2109 στους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολικού έτους 2018-20 σε μια ατμόσφαιρα χαράς καθώς το έργο etwinning “Be cool recycle in school” που συμμετείχαμε κατά το σχολικό έτος 2018-19 μαζί με 26 ακόμη σχολεία της Ελλάδας , της Ισπανίας, της Κύπρου, της Σερβίας και της Τουρκίας  βραβεύτηκε με την  Ετικέτα Ποιότητας.Η χαρά μας ήταν μεγάλη καθώς ήρθαν και οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α’ Δημοτικού με την συνοδεία των δασκάλων τους κ.Λίτσα Δρανδάκη και κ.Μαρία Γκογεράκη τις οποίες ευχαριστούμε για την άμεση ανταπόκριση και συνεργασία.

Το “Βe cool recycle in school” ήταν ένα πολύ δημιουργικό έργο, το οποίο είχε όλα τα απαραίτητα στοιχεία για να θεωρείται επιτυχημένο: ενεργή συμμετοχή των μαθητών, αλληλεπίδραση, δημιουργική χρήση εργαλείων ΤΠΕ, άριστη οργάνωση του Twinspace, παιδαγωγική καινοτομία, συνεργατικές δραστηριότητες, αξιολόγηση και σχολιασμό των δραστηριοτήτων που υλοποιήθηκαν!

Συγχαρητήρια σε όλους και όλες!Παιδιά,εκπαιδευτικούς και γονείς!

Το υπέροχο αυτό έργο βραβεύτηκε και με την Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας.