Επικοινωνία οnline του Συλλόγου Διδασκόντων 3ου Νηπιαγωγείου Ρεθύμνου

Copy of Spring College Party Invitation Design – Made with PosterMyWall

Την Δευτέρα 6 Απρίλη 2020 ο Σύλλογος Διδασκόντων είχε επικοινωνία online και εξ’αποστάσεως.Η επικοινωνία πραγματοποιήθηκε σε φιλικό κλίμα συνεργασίας και παράλληλα νοσταλγίας για το σχολείο στην κανονική λειτουργία του.Κύριο θέμα η επικοινωνία και αλληλεπίδραση με τα παιδιά και τις οικογένειες στο παρόν πλαίσιο της κατάστασης της πανδημίας του ιού Covid 19. Έγινε ενημέρωση από την προϊσταμένη κ.Χριστίνα Κουτσουρούμπη για θέματα διοικητικά , λειτουργίας του σχολείου καθώς και των αποτελεσμάτων της τηλεδιάσκεψης με την συντονίστρια κ.Ε. Σιμιτζή-Δέλλα  την προηγούμενη εβδομάδα.Ακολούθησε αξιολόγηση των ενεργειών και δράσεων για την μέχρι τώρα πορεία της εξ’αποστάσεως επικοινωνίας και εκπαίδευσης με τα παιδιά του Νηπιαγωγείου μας και τις οικογένειές τους .Τα μέλη του Συλλόγου εξέφρασαν κρίσεις και απόψεις όπως και ιδέες για τον προγραμματισμό των επόμενων ημερών ενόψει της περιόδου του Άγιου Πάσχα.

Ας σημειωθεί πως η επικοινωνία του Συλλόγου Διδασκόντων είναι σε αδιάκοπη και συνεχή ροή  μέσω τηλεφωνίας και μέσων κοινωνικής δικτύωσης,viber, messenger.

Σύλλογος Διδασκόντων 3ου Νηπιαγωγείου Ρεθύμνου