Let’s play every day March 2021

Το καλύτερο παιχνίδι που μπορεί να έχει ένα παιδί είναι ΕΝΑΣ ΓΟΝΙΟΣ που θα καθίσει στο πάτωμα να παίξει μαζί του !!!

Ο Μάρτιος προτρέπει τους γονείς μας να εμπλακούν στο πρόγραμμά μας “Let’s play every day”. Καλούνται να ανατρέξουν στην παιδική τους ηλικία και να παίξουν με τα παιδιά τους αγαπημένα  παιχνίδια από εκείνη την εποχή.

3ο Νηπιαγωγείο Ρεθύμνου 5-3-2021

Αγαπημένοι μας γονείς,

Στα πλαίσια του eTwinning έργου μας «Let’s play every day» σας παρακαλούμε να ανατρέξετε στα παιδικά σας χρόνια και να θυμηθείτε το αγαπημένο σας  παιχνίδι. Στη συνέχεια να το παίξετε με το  παιδί σας σε όποιον χώρο θέλετε και να φωτογραφίσετε την δραστηριότητα. Στο τέλος της δραστηριότητας ενθαρρύνετε το παιδί να ζωγραφίσει τη διαδικασία.

Παρακαλούμε γράψτε το παιχνίδι με δικά σας λόγια:

• Ονομα παιχνιδιού:———————————————————
  • Κανόνες παιχνιδιού(πώς παίζεται–————————————

Ο Σύλλογος Διδασκόντων 3ου Νηπιαγωγείο Ρεθύμνου

9 Mαρτίου 2021 είχαμε μια πολύ φιλική online επικοινωνία με τα παιδιά του  Uzun köprü Demokrasi ilkokulu, σχολείου της Τουρκίας. Παίξαμε τον “Τροχό” ένα από τα συνεργατικά online παιχνίδια του έργου μας και διασκεδάσαμε πολύ εμείς από το σχολείο και οι φίλοι μας από τα σπίτια τους καθώς είναι σε περίοδο τηλεκπαίδευσης. Ευχαριστούμε την κ.Νεριμάν Τεμιζέλ και τους μαθητές /μαθήτριές της με τους γονείς τους για την ωραία μας επικοινωνία.