Καλοκαίρι 2020

Έφτασε στο τέλος και αυτή η σχολική χρονιά. Συγκινημένοι δώσαμε στους μαθητές μας τις τσάντες τους με τα αναμνηστικά και τους φακέλους τους. Μέσα στις τσάντες όμως δεν χωράνε οι αγκαλιές, τα χάδια , τα παραπονάκια, όσα είπαμε και όσα δεν είπαμε αλλά νιώσαμε  στην “παρέα μας’! Αυτά  είναι ο θησαυρός μας και τον κρατάμε μέσα στην καρδιά μας…

Ευχαριστούμε όλους τους γονείς και τον σύλλογό τους για την άψογη συνεργασία που είχαμε.

Ευχόμαστε σε όλους τους αγαπημένους μαθητές μας  να έχουν καλά  ταξίδια στις καινούργιες θάλασσες της ζωής τους.

“Τα πρώτα μου χρόνια τ’αξέχαστα

τα’ζησα κοντά στ’ακρογιάλι

στη θάλασσα εκεί την ρηχή και την ήμερη

στη θάλασσα εκεί τη πλατιά, τη μεγάλη

Κωστής Παλαμάς

Κ   α   λ   ό        Κ   α   λ   ο   κ   α   ί   ρ   ι

1 σχόλιο στο “Καλοκαίρι 2020

1. Το ευχαριστώ είναι λίγο μπροστά σε όλα αυτά που κάνατε φέτος για τη Νίκη μας!Μακάρι να συνεχίζαμε μαζί και στον επόμενο σταθμό του ταξιδιού της.. Θα είστε πάντα στο μυαλό και στην καρδιά μας.. Συγκίνηση και χαρά, τα συναισθήματα αυτών των ημερών!! Εις το επανιδείν.. Γιατί σίγουρα κάποια στιγμή θα τα ξαναπούμε!!

Τα σχόλια είναι κλειστά.