4ο Νηπιαγωγείο Φαρσάλων είχαμε την πρώτη επικοινωνία μας με skype

Με το 4ο Νηπιαγωγείο Φαρσάλων είχαμε την πρώτη επικοινωνία μας με skype την Παρασκευή 12 Οκτώβρη 2018  στα πλαίσια του προγράμματός μας. Είπαμε τα ονόματά μας , ακούσαμε και είδαμε τα παιδιά του Νηπιαγωγείου Φαρσάλων και τους τραγουδήσαμε το τραγούδι <<Εδώ Νηπιαγωγείο>>.

Ο λογότυπος του σχολείου μας για το πρόγραμμά μας φτιαγμένος από διάφορα υλικά.

Το video δημιουργίας του λογότυπου μας!

Πρόγραμμα Αναπαραγωγής Βίντεο

Έτοιμη  η μασκότ μας για το πρόγραμμα  «Ανακυκλούλα»

Εφημερίδες, ρολά, πlαστικά πιάτα, καπάκια , πολλές δοκιμές και δουλειά  μέχρι το τελικό αποτέλεσμα!

Χαρούμενοι και περήφανοι την παρουσιάσαμε στους γονείς!

Η γνωριμία με τον υπολογιστή και τα μέρη του μας απασχόλησε σήμερα Πέμπτη 11 Οκτώβρη στα πλαίσια του έργου μας e-twinning <<be cool recycle in school>>  <<Aνακυκλώνω στο σχολείο>>. Είδαμε τα μέρη του υπολογιστή, τα αναγνωρίσαμε και τα ζωγραφίσαμε.

Επισκεφτήκαμε την πλατφόρμα του προγράμματος, παρακολουθήσαμε τις παρουσιάσεις των σχολειων και παίξαμε on line με τα παζλ.

Το video παρουσίασης της πόλης μας και του σχολείου μας στο πρόγραμμα!

Πρόγραμμα Αναπαραγωγής Βίντεο

Ο παρακάτω σύνδεσμος είναι το blog του προγράμματος όπου υπάρχουν νέα και δραστηριότητες που αναρτώνται στην πλατφόρμα του etwinning  και μπορούν οι μαθητές και οι μαθήτριες μας να περιηγούνται με τους γονείς τους.