Με επιτυχία τελειώνει για το Νηπιαγωγείο μας η συγκέντρωση των πλαστικών καπακιών και φέτος!!

Καπάκι καπάκι, σακουλάκια μικρά και μεγάλα από τα παιδιά και τους γονείς  του Νηπιαγωγείου μας αλλά και του 3ου Δημοτικού Σχολείου, σακούλες από φίλους, συγγενείς ,συναδέλφους, συμμετοχή από το 9ο Δημοτικό Σχολείο Ρεθύμνου φτάσαμε στο νούμερο 30 και…σακιά και φέτος!!!

Τα σακιά παραδόθηκαν σε φορτηγό αυτοκίνητο της εταιρείας που τα αγοράζει σήμερα Τετάρτη 6 Ιουνίου 2018 στις 7.00μ.μ. Κατά τη μεταφορά στο φορτηγό μας βοήθησαν οι κυρίες του Συλλόγου του 3ου Δημοτικού Σχολείου που βρέθηκαν εκεί τυχαία, καθώς και περαστικοί και γείτονες που προθυμοποιήθηκαν αυθόρμητα.

Για άλλη μια φορά  τα σακιά αποθηκεύονταν στο γειτονικό σπίτι της κ.Μαρίας Αστρινάκη, όλο το χρόνο, που την ευχαριστούμε πολύ πολύ για τη μεγάλη διευκόλυνση.Για εμάς και το χώρο του ολοήμερου που έγινε ο δρόμος του καπακιού είναι αξιοθαύμαστο αποτέλεσμα και έργο συλλογικότητας και προσφοράς!!!.

Περιμένουμε με λαχτάρα την καταμέτρηση των κιλών και  επιφυλασσόμαστε για την όσο το δυνατό καλύτερη αξιοποίηση του αποτελέσματος.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους και όλες!!!