Οι Εκπαιδευτικοί μας

κουκουβάγια-βιβλίο-ανάγνωσης-24856130

Οι Εκπαιδευτικοί του Νηπιαγωγείου μας:

Προϊσταμένη-Νηπιαγωγός:

Ελισάβετ (Ελίζα) Μεντεσίδου Νηπιαγωγός M.a. Εκπαιδευτικός Ειδικής Αγωγής(Master in Special Inclusive Education-Master of Arts),με Μεταπτυχιακές σπουδές στην Ειδική Ενιαία Εκπαίδευση – Ειδική Αγωγή, με Eξειδίκευση στην «Διαπολυτισμική Εκπαίδευση μαθητών»«Διαχείριση Πολυπολιτισμικότητας και εκπαιδευτικές πρακτικές-Διαπολυτισμική Εκπαίδευση» (Εθνικό Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών) (Ε.Κ.Π.Α) και κάτοχος πιστοποιητικού επάρκειας στο πρόγραμμα εκπ/σης στην ψυχοπαιδαγωγική χρήση του ΑΘΗΝΑ ΤΕΣΤ διάγνωσης δυσκολιών μάθησης Ι.Ν.Παρασκευόπουλος (Ε.Κ.Π.Α). Έχω επιμορφωθει στο A1, Β1 και Β2 επίπεδο των ΤΠΕ όσο αφορά τους η/Υ από το Υπουργείο Παιδείας και θρησκευμάτων και έχω πτυχίο στους ηλεκτρονικούς υπολογιστές ECDL Cambridge. Έχω μουσικές σπουδές πιάνου στο Ωδείο Αθηνών και στο Εθνικό Ωδείο και έχω πτυχία σε 2 ξένες γλώσσες αγγλικά και γαλλικά.   To blog μου που μπορείτε να επισκέπτεστε https://eliza-mentesidou.blogspot.com/ με εκπαιδευτικό υλικό για μαθητές προσχολικής και σχολικής ηλικίας.

Δημιουργός ιστολογίου και Διαχειριστρια ιστολογίου: Ελισάβετ (Ελίζα) Μεντεσιδου

Νηπιαγωγός: