Αγαπητοί γονείς,

σε συνέχεια του προηγούμενου εργαστηρίου μας που είχε θέμα:

«Ποιες είναι οι ανάγκες των παιδιών σήμερα; Τι μπορεί ο γονιός να κάνει γι’ αυτό;»

σας προσκαλούμε στο επόμενο βιωματικό εργαστήρι που θα γίνει την Πέμπτη 2 Φεβρουαρίου 2017 στις 18:30 – 20:30 στο Νηπιαγωγείο μας με θέμα:

«Βάζοντας όρια στα παιδιά…. Μια διαδικασία γεμάτη προκλήσεις»

Στόχος αυτής της συνάντησης θα είναι, με έναν διασκεδαστικό τρόπο, να εξερευνήσουμε την έννοια των ορίων, να δούμε πώς μπορεί η σταθερή οριοθέτηση να βοηθήσει τα παιδιά μας και κυρίως να δούμε πώς μπορούμε να εφαρμόσουμε τα όρια με έναν αποτελεσματικό τρόπο.

Τον συντονισμό της συνάντησης θα αναλάβει η Οικογενειακή Ψυχοθεραπεύτρια κ. Βαρβάρα Στεφανάκου-Ρεκλείτη που είναι και η ίδια μαμά μαθητή του σχολείου μας.

Περισσότερα για το Χώρο Προσωπικής Ανάπτυξης της κ. Ρεκλείτη μπορείτε να βρείτε και στο facebook.