Εγγραφές νηπίων και προνηπίων κατά το σχολικό έτος 2020-2021

Οι εγγραφές στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2020-2021 θα γίνουν ηλεκτρονικά από 15-30 Μαΐου 2020.  Εγγραφές μετά την 30η Μαΐου θεωρούνται εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση του Διευθυντή/ντριας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης. Εγγράφονται τα νήπια που έχουν γεννηθεί το 2016 (προνήπια) και τα νήπια που έχουν γεννηθεί το 2015 (μεγάλα νήπια).

Η εγγραφή στο Νηπιαγωγείο για τα προνήπια είναι υποχρεωτική.

Για τα παιδιά που ήδη φοιτούν στο Νηπιαγωγείο δεν χρειάζεται  επανεγγραφή. Απλά θα προσκομίσετε εκ νέου την διεύθυνση κατοικίας (ΔΕΗ ή τηλέφωνο) και θα συμπληρώσετε μια αίτηση -υπεύθυνη δήλωση για ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση των νηπίων, την οποία θα παραλάβετε από το Νηπιαγωγείο και αν επιθυμείτε το ολοήμερο τμήμα.

Σας παραθέτουμε τις οδηγίες για  την εγγραφή αναλυτικά.

Λήψη αρχείου

Σας κοινοποιούμε επίσης τα όρια της Σχολικής Περιφέρειας του 3ου Νηπιαγωγείου Μακροχωρίου

• Από Αριστοτέλους  από 114  ζυγά και 107 μονά και όλη η οδός μέχρι το 125 όπου ανεβαίνει κάθετα η οδός Αλεξάνδρειας. Συνέχεια  της οδού Αριστοτέλους  και μόνο οι ζυγοί αριθμοί μέχρι το τέλος του Μακροχωρίου με κατεύθυνση προς Θεσσαλονίκη.
  • Όλη η οδός Αλεξάνδρειας και προς τα κάτω η οδός Κύπρου και Παπαφλέσσα μέχρι κάτω στους αγρούς.
  • Από Ιωάννη Σωτηρίου, η αρχή της οδού  μέχρι την κάθετο οδό Ψαρών.(Η  οδός δεν συμπεριλαμβάνεται).
  • Από αρχή Υψηλάντη  μέχρι την κάθετο  Αιόλου, χωρίς αυτήν.

Τηλέφωνο επικοινωνίας:  2331042024             κινητό: 6945432626

Δευτέρα-Τετάρτη -Παρασκευή από τις 9 π.μ.-12.00 μ.μ.

Η Προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου

Τσαλέρα Δήμητρα