Πήγαμε στο θέατρο!!!

Την Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2019 πήγαμε με τους μαθητές του Νηπιαγωγείου μας και τους μαθητές του Νηπιαγωγείου Σταυρού στη Βέροια, για να παρακολουθήσουμε τη θεατρική παράσταση «Ο Δράκος» του Γεβγκένι Σβαρτς της παιδικής σκηνής του ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Βέροιας στην Αντωνιάδειο Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών.

Φτάσαμε στο θέατρο  βρήκαμε τις θέσεις μας και σε λίγη ώρα η παράσταση ξεκίνησε!!!

Μια παράσταση που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των παιδιών, καθώς εμπεριείχε όλα τα στοιχεία ενός παραμυθιού, δράκους, κακούς άρχοντες και κορίτσια σε κίνδυνο που βρίσκουν τον ιππότη τους. Κι έτσι μέσα από όλα αυτά, μέσα από την κίνηση και την ζωντάνια των ηθοποιών, η παράσταση με χιούμορ και διδάγματα κατάφερε να μας αγγίξει, να μας προβληματίσει και να μας λυτρώσει με το τέλος της.