Ολυμπιακή Φλόγα

Οι διακοπές του Πάσχα ξεκίνησαν λίγο διαφορετικά φέτος! Την Παρασκευή 26 Απριλίου η ολυμπιακή φλόγα πέρασε από την πόλη μας για να φτάσει στο Σούνιο, στον Ναό του Ποσειδώνα. Από αυτό το μεγάλο γεγονός δε θα μπορούσε να λείπει το 3ο Νηπιαγωγείο Λαυρίου.

Οι μαθητές/τριες του 3ου Νηπιαγωγείου Λαυρίου μίλησαν για τους Ολυμπιακούς Αγώνες, για την αξία του μηνύματος που μεταφέρουν, για τον Σεβασμό, την Ειρήνη και Ευγενή Άμιλλα. Όλοι μαζί, ξεκίνησαν τον περίπατο τους κρατώντας ελληνικές σημαίες και το πανό του σχολείου, με σκοπό να εμψυχώσουν τους λαμπαδηδρόμους και να ευχηθούν καλή επιτυχία στους αθλητές μας!

Από τη μεριά μας, εμείς ως εκπαιδευτικοί τους ευχόμαστε να έχουν την τιμή τις επόμενες χρονιές να μεταφέρουν οι ίδιοι την ολυμπιακή φλόγα στην πόλη μας!

Καλή επιτυχία στη χώρα μας!

thumbnail 1 1 thumbnail 7 thumbnail 8