Την εβδομάδα που μας πέρασε είχαμε την ευκαιρία να φιλοξενήσουμε τη συγγραφέα του παραμυθιού “Όταν” Εύη Ανδριώτη και την εμψυχώτρια θεατρικού παιχνιδιού Ζωή Γυφτάκη.
Τα παιδιά παρακολούθησαν τη βιωματική αφήγηση της ιστορίας με κούκλες και στη συνέχεια είχαν την ευκαιρία να παίξουν και εκείνα με ήχους. Πειραματίστηκαν με κλάβες, κατσαρόλες και κουτάλες και μαγείρεψαν μουσική!!
Φυσικά στο τέλος δεν έλειψε ο χορός και οι αγκαλιές!
Εύη και Ζωή σας ευχαριστούμε για τις υπέροχες στιγμές που μοιραστήκατε με τους/τις μαθητές/τριές μας!