Σχέδιο Δράσης: Μεταμορφώνοντας τον κήπο του Σχολείου μας

Στο πλαίσιο της αξιολόγησης του έργου της Σχολικής μας Μονάδας οργανώσαμε το Σχέδιο δράσης ” Μεταμορφώνοντας τον κήπου του σχολείου μας”.

Βασικός σκοπός του σχεδίου δράσης,  αποτελεί η αναδιαμόρφωση του κήπου μας! Επιδιώκουμε τα παιδιά μας να έχουν ένα κήπο γεμάτο ερεθίσματα, που θα τους βοηθήσει να εξελίξουν τις κλίσεις και τις δεξιότητές τους και θα δώσει την ευκαιρία σε εμάς τις εκπαιδευτικούς, να συνεχίσουμε εκτός τάξης την εκπαιδευτική διαδικασία, τώρα που ο καιρός μας βοηθά!

Αρωγοί σε αυτή την προσπάθεια θα είναι ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 3ου Νηπιαγωγείου και 3ου Δημοτικού Σχολείου Λαυρίου και η Πρωτοβάθμια Σχολική επιτροπή του Δήμου Λαυρεωτικής. Το Σάββατο 13 και 20 Απριλίου του 2024, στις 10:00-13:00 στον προαύλιο χώρο του Νηπιαγωγείου μας θα ξεκινήσουμε όλοι μαζί την αναδιαμόρφωση του κήπου μας, δημιουργώντας επιδαπέδια παιχνίδια, και εξωτερικές γωνιές στις οποίες θα μπορούν να παίζουν και να πειραματίζονται οι μικροί μας μαθητές!

Σας περιμένουμε όλους!!

Μεταμορφώντας τον κήπο του σχολείου μας