ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ
Το πιο αγαπημένο πρόσωπο των παιδιών, η μανούλα είχε τη γιορτή της, κι εμείς την τιμήσαμε στο νηπιαγωγείο μας όπως της αρμόζει! Μιλήσαμε για όλα αυτά που κάνει η μαμά για μας αλλά και για αυτά που μπορούμε να κάνουμε εμείς για τη μαμά μας!Παρατηρήσαμε και σχολιάσαμε φωτογραφίες από μαμάδες άλλης εποχής αλλά και από μαμάδες άλλων εθνικοτήτων.Μάθαμε τη λέξη μαμά σε άλλες γλώσσες. Διαβάσαμε το ρώσικο παραμύθι ” Η κούκλα που ήθελε να αποκτήσει ένα μωρό” και παίξαμε παιχνίδια μαθηματικών με τις μπάμπουσκες!
Ακούσαμε και τραγουδήσαμε τραγούδια για την αγαπημένη μας μαμά και φυσικά της φτιάξαμε υπέροχα δωράκια με τα χεράκια μας!