ΠΑΣΧΑ!!
Η δεύτερη αγαπημένη γιορτή των παιδιών μετά τα χριστούγεννα, είναι το Πάσχα! Έτσι λοιπόν είχε την τιμητική του αυτές τις μέρες στο σχολείο μας! Είδαμε την ιστορία της Σταύρωσης του Χριστού, ασχοληθήκαμε με τα έθιμα του Πάσχα σε όλη την Ελλάδα, φτιάξαμε λαζαράκια και πασχαλινά κουλουράκια, παίξαμε κυνήγι πασχαλινών αβγών, βάψαμε αβγά και φυσικά φτιάξαμε υπέροχες κατασκευές που τις πήραμε και στο σπίτι μας! Επίσης πήραμε επιτέλους στο σπίτι μας τα υπέροχα ανθισμένα γλαστράκια με τον βολβό που φυτέψαμε τον Νοέμβριο.
Από τους μαθητές και τις εκπαιδευτικούς του 3ου Νηπιαγωγείου Λαυρίου, Καλό Πάσχα με υγεία και ηρεμία στις οικογένειές σας!