Ολοκληρώθηκε το eTwinning project  “Steam in my kitchen ” στο οποίο συμμετείχαν τα παιδιά του 1ου κλασικού τμήματος του νηπιαγωγείου μας.

Τίποτα δεν μπόρεσε να σταματήσει ο κορονοϊός και το κλείσιμο των σχολείων αφού τα παιδιά με την βοήθεια των γονέων συνέχισαν να δουλεύουν  από το σπίτι.Όλη αυτή η δουλειά που έγινε μπήκε σε ένα ebook που το δημιούργησε  η ιδρύτρια του προγράμματος  νηπιαγωγός  του 4ου Νηπιαγωγείου Διδυμοτείχου Γεωργία Βουδούρη μέσα στο οποίο συμπεριέλαβε τις δουλειές όλων των σχολείων που συμμετείχαν και φυσικά και το δικό μας.

When Covid 19 lock down happened our project stayed strong .Teachers were communicating with their students and managed to do a lot of collaborative and STEAM activities.

This is our e-book with all the home activities of the project.

Καιεδώ μπορείτε να δείτε το ebook με όλο το πρόγραμμα

Ευχαριστούμε πολύ τις συναδέλφους από όλα τα σχολεία που συμμετείχαν στο πρόγραμμα για την καλή συνεργασία και περισσότερο την αγαπητή συνάδελφο  Γεωργία Βουδούρη ιδρύτρια του προγράμματος που μας δέχτηκε σ’αυτό.
Η ομάδα “τα χρώματα του ουράνιου τόξου πέρασε υπέροχα”!