Το Μουσικό Σχολείο Λάρισας επισκέφτηκαν τρία τμήματα του Νηπιαγωγείου μας.Οι καθηγητές και οι μαθητές του Μουσικού Σχολείου μας υποδέχτηκαν εγκάρδια,μας ξενάγησαν στις αίθουσες και μας έπαιξαν μουσική με διάφορα μουσικά όργανα. Τα νήπια είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν από κοντά ακόμα και να παίξουν σε κάποια από αυτά.Ευχαριστούμε τον κ. Μακρυγιάννη καθηγητή του Μουσικού Σχολείου και πατέρα του μαθητή μας Ηλία που μας παρουσίασε με τόση υπομονή όλα τα  όργανα στην υπέροχη αίθουσα κρουστών,τον κ. Εβταλτσίδη που μας υποδέχτηκε στην αίθουσα χορωδίας με τους μαθητές του  και το πιάνο και μας τραγούδησαν τόσο όμορφα,την κ. Κτιστάκη που μας έπαιξε μελωδίες στο μεγάλο  πιάνο με ουρά στην αίθουσα εκδηλώσεων,τον κ. Νίκου που μας παρουσίασε τα πνευστά και μας έπαιξε σαξόφωνο φλάουτο και όμποε και την κ. Ζαφειρίου στην αίθουσα παραδοσιακών οργάνων όπου με τους μαθητές της μας έπαιξαν μουσική με ταμπουρά.Φύγαμε κατενθουσιασμένοι κάποιοι θα ξανάρθουν…..σε λίγα χρόνια ως μαθητές του Μουσικού Σχολείου!!!