Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκαν οι σχολικές χριστουγεννιάτικες παραστάσεις των νηπίων μας.Μάγισσες, νεράιδες, ξωτικά, γίγαντες ,καλικάντζαροι τρύπωσαν στο νηπιαγωγείο και μας έκαναν να νιώσουμε τη μαγεία των Χριστουγέννων Και βέβαια ήρθε και ο Αϊ Βασίλης κι έδωσε τα δώρα του στα παιδιά. Οι μικροί μας ηθοποιοί ενθουσίασαν τους γονείς κι έκαναν πολύ περήφανες τις δασκάλες τους!Μπράβο σε όλα τα παιδιά !

Η εβδομάδα  έκλεισε με χριστουγεννιάτικες μελωδίες από τη μουσικό κ.Εφη Δημογιάννη, μητέρα μαθητή μας που ήρθε  στο σχολείο μας μαζί με απίστευτο κέφι και τα μουσικά της όργανα και συνόδευσε τα παιδιά σε χριστουγεννιάτικα κάλαντα και τραγούδια!!!
Την ευχαριστούμε από καρδιάς!!!!
Περάσαμε τέλεια!!!

Η κ. Ελευθερία με τα νήπια και τους γονείς τους βγήκαν και είπαν τα κάλαντα σκορπίζοντας χαρά και μελωδίες στην γειτονιά μας .Το ποσό που συγκεντρώθηκε θα δοθεί στο “Κρίκκειο ορφανοτροφείο” και στον παιδικό σταθμό φιλανθρωπικού σωματείου ” τα χελιδονάκια”

Ευχαριστούμε το σύλλογο γονέων του νηπιαγωγείου μας για την βοήθειά του στις δράσεις μας.

Ευχόμαστε καλές γιορτές και καλή νέα χρονιά!!!